אמירה גני - מאפרת מקצועית

איפור כלות עד הבית, איפור ערב, איפור אפקטים ועוד

איפור נשים מבוגרות

איפור מבוגרות שונה מאיפור רגיל. בגיל מבוגר עור הפנים מאבד מהאלסטיות שלו מחיוניותו הוא הופך נפול, נוטה ליובש ונוצרים בו קמטוטים. חלקים ממנו נעשים דקים יותר מבעבר שקועים יותר ורגישים, ובחלקים שונים של הפנים, העור מקבל גוונים שונים.

מטרתו של איפור מבוגרות הוא לגרום למתאפרת להראות הכי טוב במסגרת הקיים באמצעות הבלטה או טשטוש של חלקי הפנים. חברות האיפור השקיעו רבות באיפור למבוגרות ולכן איפור זה מספק כיום פתרון אמיתי, המעניק לפנים מראה הומוגני, מואר, מטופח ובריא ולא פחות חשוב, משרה על המתאפרת שלווה נחת ובטחון. עם זאת, לכל אישה מבנה פנים אחר, עור פנים שונה, רגישויות שונות ובעיות עור שונות בהם צריך להתחשב בעת האיפור. כתוצאה מכך איפור שמתאים לאחת לאו דווקא מתאים לאחרת.

הבסיס עליו מושתת איפור מבוגרות הוא ניקיון עור הפנים. את עור הפנים רצוי לנקות עם סבון מועשר בלחות ועם מי פנים נטולי אלכוהול. על מנת לקבל עור פנים חיוני רצוי למרוח את הפנים בסרום ולחכות מספר דקות עד לספיגתו המלאה. השלב הבא כולל מריחת קרם עיניים וקרם לחות על בסיס מים, בעלי כושר ספיגה ועם מקדם הגנה מפני השמש. יש לתת לעור מספר דקות לעכל את כל הלחויות ולהיספג טוב בעור.

עור מתבגר נוטה לאדמומיות לכתמים בעור, נימי דם, עיגולים כחולים או שחורים מתחת לעיניים. כתוצאה מכך הקונסילר והמייקאפ משחקים תפקיד חשוב כאשר עוסקים באיפור מבוגרות. תפקידו של הקונסילר הוא להסוות, לכסות לטשטש כתמים בעור. רצוי להשתמש בגוון בז' ירקרק המנטרל כתמים בעלי גוון אדמומי בעור או בגוון בז' כתום לנטרול כתמים ונימי דם כחולים. את הקונסילר יש להניח על האזורים המתבקשים בעדינות ולקבע בטפיחות כאשר על הכתם עצמו להניח כמות יותר מרוכזת ובצדדים יש למרוח ולטשטש את הקונסילר. באזורים שבהם יש יותר קמטים יש להניח כמות מועטה ביותר יש מקרים שעלינו לוותר לגמרי מלהניח קונסילר היות וכמות של חומר מבליטה את הקמט עצמו. באיפור מבוגרות עלינו למצוא את האיזון בין הבלטה של הקמט לבין טשטוש הכתם בעור.

המייקאפ מכסה ומטשטש גוונים שונים בעור למראה הומוגני בעל גוון אחיד. רצוי להשתמש במייקאפ נוזלי על בסיס מים בעל מקדם הגנה מפני השמש וכדאי להשתמש במייקאפ שנמרח בקלילות ושאינו מכביד על העור. בתחילה יש למרוח שיכבה דקה על כל הפנים ולאחד במריחות בין שכבת המייקאפ לקונסילר שמרחנו קודם לקבלת גוון הומוגני ואחיד. יש למרוח כמות מועטה ועדינה באזור הקמטים במיוחד מסביב ומתחת לעיניים ואו במקרה של קמטים עמוקים במצח. בחלקי הפנים שבהם לא ניכרים קמטים ניתן, במקרה וצריך, להוסיף מייקאפ. יש לעבוד ברגישות לא להגזים בכמויות החומר או בשכבות מיותרות שרק יכבידו על העור, ידגישו את הקמטים ויגרמו לעור להראות עייף.

הפודרה מקבעת את המייקאפ ונותנת לפנים מראה מט שאינו מזיע או לח. מאוד חשוב להשתמש בפודרה איכותית שגרוסה דק מאוד בצורת אבקה. אפשר להשתמש בפודרה שקופה או בגוון תואם לצבע המייקאפ. את הפודרה חשוב להניח בעזרת פף (כרית פידור) או למרוח בעזרת מברשת גדולה בשכבה דקה מאוד. גם פה יש להפעיל שיקול דעת צריך לזכור שככל שכמות החומר גדולה אנו מכבידים על עור הפנים ובמקרים מסוימים אף נשתמש בפף ללא פודרה כלל עליו. כעת הפנים מוכנות ומזומנות לאיפור הגבות, תיחום העיניים, הסומק והשפתיים.

בגיל הבוגר, הגבות נעשות דלילות והגוון הטבעי שלהן דוהה. ניתן להכהות את צבע הגבות על ידי שימוש בצללית או עפרון גבות, ויש להתאים את הגוון לצביעת הגבות על פי צבע השיער. לבעלות שיער כהה גוון שחור או חום כהה לבעלות שיער בהיר גוון חום בהיר. בהיותי מאפרת מקצועית, אני מעדיפה את מריחת הצללית בעזרת מכחול היות והמראה המתקבל טבעי יותר ותמיד ניתן להסיר עודפים בשלב הברשת הגבות כלפי מעלה ולאורך הגבה עם המברשת המיועדת לכך.

צללית תראה הרבה יותר טוב על עין שכוסתה עם מייקאפ ופודרה לפני. באיפור מבוגרות משתמשים בשכבה דקה ועדינה של צללית, ומומלץ להשתמש בצלליות במרקם אבקה ובגוונים רכים וטבעיים כגון שמנת, אפרסק, גווני בז', חום בהיר וכדומה. אם מעדיפים צבעים נועזים יותר, עדיף להשתמש בגוון הבהיר יותר של הצבע. צלליות מבריקות רצוי להניח במרכז העפעף העליון ומתחת לקו הגבה.

תיחום העין נעשה פחות ברור עם הגיל. לכן, יש צורך להבליט ולתחום את העין בעזרת עיפרון בגוון המתאים בחלק העליון של העין צמוד ומעל קו הריסים מהאזור החיצוני כלפי פנים. באיפור לנשים מבוגרות לא מומלץ להמשיך את התיחום עד החלק הפנימי של העין ועדיף להימנע מתחימת החלק התחתון של העין בכדי למנוע גירויים ודמעות. כדאי לקבע את תיחום העיפרון ולמנוע גלישה שלו ומריחה על ידי שימוש בצללית בצבע תואם בעזרת מברשת דקה.

צביעת הריסים מוסיפה ותורמת לתיחום העיניים. יש לשים מסקרה שחורה או חומה בנדיבות משורש הריס ועד לקצהו. אין כמו מסקרה טובה להבלטה והגדלת העין.

הסומק חשוב מאוד הוא מסלק את החיוורון, מוסיף זוהר, מאיר את הפנים ומוסיף לעור גוון בריא. ניתן להשתמש בגווני האפרסק בגווני הבורדו ובגוון חום אדמה. כדי למנוע מהסומק להראות ככתם על הפנים חשוב לטשטש את הסומק עם פף או מברשת ללא איפור. בכדי להבליט את עצמות הלחיים ולהוסיף אור לפנים, ניתן להניח בטפיחות קרם לחות בכמות מינימאלית בצידי הרקות מעל עצם הלחי.

עם השנים השפתיים מתכווצות ונוצרים קמטים עמוקים המטשטשים את קו התיחום הטבעי של השפתיים. איפור מבוגרות מצריך בדרך כלל עיבוי של השפתיים מבלי שהשפתון ימרח ויגלוש דרך הקמטים ויעבור את תיחום השפתיים. בכדי לעשות זאת יש לתחום את קו השפתיים עם עפרון בעל גוון טבעי או עם עפרון התואם את צבע האודם. אחר כך צריך למרוח את השפתיים באודם הנבחר, כאשר עדיף לבחור באודם עתיר לחות המקנה מראה בריא וממלא את השפה.

איפור איכותי מאפשר להסתיר בצבע את מה שגרם הגיל והטבע. על אף הדעה הרווחת, כיום כבר אין צורך להמנע מאיפור בגיל מבוגר רק בשל הופעת קמטים, אלא ניתן להראות זוהרת גם בגיל מבוגר. על מוצרי איפור מקצועיים כדאי להתייעץ עם מאפרת מקצועית במידה ומתקשים למצוא אותם בחנויות הרגילות.

השאר תגובה

אין תגובות
הגב לפוסט